Rasoul Kamali

Hosted at Isfahan CityCenter

part of a series on Lost


About the speaker

در یازدهمین #صبح_خلاق اصفهان یک هنرمند و پژوهشگر در کنار ماست.

رسول کمالی که در حوزه‌های عکاسی، تصویرسازی، گرافیک و تبلیغات فعالیت دارد و فارغ التحصیل دکترای تخصصی در رشته‌ی #حکمت هنر ادیان می‌باشد، ٢۴ آبان ماه در یازدهمین صبح خلاق #اصفهان با ما از گمراهی و سرگشتی‌ها خواهد گفت.

او که تاکنون نمایشگاه‌های زیادی برگزار کرده و جوایز متعددی در کارنامه خود دارد، به عنوان یک نویسنده‌ی چند ساحتی در زمینه‌های متنوعی از فلسفه و حکمت هنر تا تحلیل و بررسی هنر معاصر پژوهش داشته و در این زمینه مقالات مختلفی به ثبت رسانده و معتقد است.

پژوهش‌هایش بیشتر ذیل دغدغه‌های شخصی‌اش شکل گرفته‌اند.

کمالی که هم‌چنین نویسنده کتاب «بازخوانی عرفانی مبانی هنرهای تجسمی» می‌باشد در نگارش این کتاب سعی داشته تا تعاریف عرفان ایرانی و مبادی #سواد-بصری در آثار ایرانی را به یکدیگر مرتبط سازد.

رسول کمالی خود را بیشتر از هرچه یک #طراح می‌داند. طراحی که در جستجوی ایده‌های خاص و زیسته است.

٢۴ آبان ماه، در #یازدهمین رویداد جهانی #صبح_خلاق_اصفهان رسول کمالی با ما از مفهوم و چگونگی درک فقدان و همچنین چگونگی پاسخ‌گویی انسان خلاق به #گمشده خود خواهد گفت.

Local partners

Additional details

پا گذاشتن به سوی ناشناخته ها میتواند ترسناک و خطرناک باشد. شما به اطراف حرکت می کنید و به این فکر می کنید که آیا دارید راه درست را طی می کنید و می خواهید بدانید قرار است چه اتفاقی بیوفتد.

گمراه بودن ترکیبی از احتمال و دو به شک بودن است؛ یک بهانه است برای یک قدم نزدیک تر شدن به زندگی کامل‌. چیزی که شما با آن احساس راحتی می کردید ممکن است دیگر در آن زندگی نباشد، اما یک موقعیت عالی برای ارتباط برقرار کردن دوباره با خود و در آغوش گرفتنِ اکتشاف است.

در میان این لحظات، به فانوس درون‌تان نگاه کنید و به مسیری که شما را هدایت می کند خوب دقت کنید. فانوس شما نوری است که درون شما می درخشد، یک راهنمای ساخته شده از ارزش ها، رویاها و اولویت‌های شماست.

اِنِیس نین، مقاله‌نویس، آن را به بهترین نحو نوشته است: «ناشناخته ها قطب نمای من بودند. ناشناخته ها دانش نامه من بودند. بی نام و نشان ها علم و پیشرفت من بودند.»

نور خودتان را بتابانید. کمک بخواهید و فکر این که باید یک انتخاب بی نقص انجام دهید را رها کنید. شاید احساس کنید که ‌گم شده‌اید، اما تنها نیستید.

دوستان ما در میلوواکی بحث و گفتگو در رابطه با گمراهی را برای این ماه انتخاب کردند و ملیسا لی جانسون تم آن را طراحی کرده است.

رویداد بعدی ما، این جمعه، 24آبان‌ماه، در پردیس سینمایی اصفهان سیتی‌سنتر، خواهد بود.